توزیع کارت بانکی نقدی توسط UNHCR میان پناهجویان در یونان

پناه: یک کارت بانکی نقدی با اعتبار بین ۹۰ تا ۵۵۰ یورو در ماه و تحت نظارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد  (UNHCR) به پناهجویانی که در یونان به سر می‌برند داده می‌شود.

 مبلغی که به کارت بانکی پناهجویان ریخته می‌شود بستگی به شرایط شان ــ مثلاً تعداد افراد در هر خانواده ــ دارد و بین ۹۰ تا ۵۵۰ یورو در ماه می‌باشد. مبلغی که به کارت هر پناهجو اضافه می‌شود فقط یک ماه اعتبار دارد و حتی اگر کسی اعتبار کارت خود را استفاده نکند، در پایان ماه مبلغ آن به صفر می‌رسد.

بر اساس گفته‌های کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، این کارت یک عملکرد اجتماعی مهم دارد زیرا هم وسیله‌ای است برای احترام به کرامت انسانی پناهجویان و هم آن‌ها را با مسئولیت پذیری در غرب آشنا می‌کند.

اطلاعات نادرست زیادی در مورد این کارت به پناهجویان داده شده است. این کارت بانکی یک کارت نقدی است (Debit card) و نه یک کارت اعتباری (Credit card). این کارت بانکی نقدی توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهجویان به صورت ماهانه شارژ می‌شود و فقط در یونان اعتبار دارد.

باید یاد آور شد که این کارت به مهاجرانی داده می‌شود که بعد از ژانویه سال ۲۰۱۵ به یونان رسیده‌اند و هیچ نوع کمک نقدی دیگری دریافت نمی‌کنند. کارت بانکی نقدی توسط اتحادیه اروپا تامین و توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تحت عنوان برنامه « Greece Cash Alliance» ارائه می شود.

در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸، بیش از ۲۶۰۰۰ کارت بانکی نقدی به پناهجویان داده شده و بیش از پنج میلیون یورو هزینه برداشته است. پناهجویان اهل کشور های سوریه، عراق، افغانستان و ایران از مزایای این کمک بهره‌مند شده‌اند.

دیدگاهی بگذارید