دریاچه نمک؛ بهشت پرندگان مهاجر در ترکیه

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _دریاچه نمک در ترکیه با میزبانی از وسیع‌ترین کلنی فلامینگو در حوضه مدیترانه مورد توجه گسترده گردشگران قرار می‌گیرد.

آکسرای/ مراد اونر تاش/ خبرگزاری آناتولی

دریاچه نمک در میانه استان‌های قونیه، آکسرای و آنکارا در آناتولی مرکزی با میزبانی از وسیع‌ترین کلنی فلامینگوها در حوضه مدیترانه توجه شمار زیادی گردشکر داخلی و خارجی را به خود معطوف می‌کند.

این دریاچه بهشت پرندگان مهاجر به شمار می‌رود و با طبیعت بکر و تنوع گیاهان بومی در میان مهمترین تالاب‌های ترکیه قرار دارد.

دریاچه نمک که دومین پهنه آبی بزرگ‌ و داخلی در ترکیه به حساب می‌آید، در سال ۲۰۱۳ به عنوان «منطقه ویژه حفاظت محیط زیست» در فهرست موقت میراث جهانی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد «یونسکو» ثبت شده است.

مصطفی دوغان، مدیر امور فرهنگی و گردشگری استانداری آکسرای طی مصاحبه با خبرنگار آناتولی این دریاچه را جز مهمترین زیبایی های طبیعی ترکیه برشمرده و گفت: دریاچه نمک میزبان بزرگترین کلنی جوجه‌آوری فلامینگو در کشورهای حاشیه دریای مدیترانه است و هر سال هزارن فلامینگو چشم های خود را در اینجا به جهان باز می کنند. در این دریاچه همچنین یک کلنی بوف نیز وجود دارد.