دستگیری مهاجر غیرقانونی در نقاط مختلف ترکیه ادامه دارد

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _یگان‌های مرزی ترکیه در استان ادرنه ۱۶۰ تبعه خارجی که در حال آمادگی برای سفر غیرقانونی به خارج از کشور بودند را دستگیر کردند.

قرشهر/عبدالله ییلدیز/خبرگزاری آناتولی

نیروهای یگان مرزی فرماندهی تیپ ۵۴ پیاده‌نظام مکانیزه و ژاندارمری ترکیه در استان ادرنه در غرب ترکیه هنگام گشت‌زنی در شهرستان های مریچ، اوزون کوپرو و ایپسالا در روزهای ۸-۹ سپتامبر جاری ۱۶۰ تبعه خارجی که در حال آمادگی برای سفر غیرقانونی به خارج از کشور بودند را شناسیایی و دستگیر کردند.

این افراد که اتباع پاکستان، افغانستان، فلسطین، الجزایر، سوریه و لیبی بودند، پس از طی مراحل قانونی به اداره امور مهاجرت در استان ادرنه منتقل شدند.

درستگیری ۳۲ مهاجر تبعه افغانستان در قرشهر ترکیه

تیم های سازمان مبارزه با قاچاق و جرایم سازمان یافته پلیس ترکیه ۳۲ تبعه افغانستان را که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده بودند را در بزرگراه آنکارا-قیصری استان قرشهر دستگیر کردند.

این مهاجران که در میان آنها ۵ کودک نیز حضور داشتند، پس از ورود غیرقانونی از ایران به وان عازم آنکارا پایتخت کشور بودند.

افراد مذکور پس از طی مراحل قانونی و اداری در سازمان مبارزه با قاچاق و جرایم سازمان به مرکز استرداد مهاجران در شهر قیصری منتقل خواهند شد.

دستگیری ۵۸ مهاجر غیرقانونی در قرقلرایلی ترکیه

نیروهای ژاندارمری استان قرقلرایلی ترکیه، ۵۸ تبعه خارجی را که قصد داشتند به صورت غیرقانونی از ترکیه به کشورهای اروپایی بروند، در گذرگاه مرزی «دره کوی» و شهرهای دمیر کوی و کوفچاز در نزدیکی بلغارستان دستگیر کردند.

این مهاجران غیرقانونی که تبعه ایران، افغانستان، پاکستان و عراق بودند؛ پس از طی مراحل قانونی به مرکز اداره مهاجرت این استان منتقل شدند.

دستگیری ۲۸ مهاجر غیرقانونی در مرسین ترکیه

نیروهای ژاندارمری مرسین ترکیه طی عملیاتی ۲۸ تبعه سوری که قصد داشتند از راه‌های غیرقانونی به جزیره قبرس بروند را دستگیر کردند.

در این عملیات ۸ تن نیز به اتهام سازماندهی مهاجرت‌های غیرقانونی بازداشت شدند.

از سوی دیگر اداره کل مهاجرت استان مرسین نیز در رابطه با این موضوع تحقیقات آغاز کرد.