علاقه گردشگران به پارک ملی کاچکار ترکیه

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _پارک ملی رشته‌کوه کاچکار در استان ریزه شمال ترکیه در بازه زمانی ماه ژانویه تا ژوئیه سال جاری از ۲۸۴ هزار و ۹۰ نفر میزبانی کرد.

ریزه/ محی‌الدین ساندیکچی/ خبرگزاری آناتولی

پارک ملی رشته‌کوه کاچکار در شرق ترکیه که با زیبایی طبیعی بی‌نظیر و پوشش گیاهی بسیار غنی در هر فصل توجه گردشگران را به خود جلب می کند، طی ۷ ماه نخست سال جاری از ۲۸۴ هزار و ۹۰ نفر میزبانی کرد.

این پارک ملی توسط صندوق جهانی طبیعت (WWF) یکی از ۲۰۰ منطقه اکولوژیکی که باید تحت حفاظت قرار بگیرند، معرفی شده است. پارک ملی رشته‌کوه کاچکار بر روی یک منطقه حفاظتی به مساحت ۵۱ هزار و ۵۵۰ هکتار قرار دارد که بخش بزرگی از آن در شهرستان چاملی‌همشین استان ریزه واقع شده است.

احمد اوستا، مدیر امور پارک های ملی و حفاظت از طبیعت وابسته به وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: در استان های گیرسون، ترابزون، گوموش‌خانه، ریزه و آرتوین در مجموع ۴ پارک ملی و ۲۹ پارک طبیعت وجود دارد.

اوستا همچنین با اشاره اینکه در بازه زمانی ماه ژانویه تا ژوئیه امسال ۶۴۲ هزار و ۸۷۴ نفر از این پارک ها دیدن کردند، شمار بازدید کنندگان از پارک ملی رشته‌کوه کاچکار طی این مدت زمانی را نیز ۲۸۴ هزار و ۹۰ نفر اعلام کرد.