هشدار محققان استرالیا ، ” امکان مواجه شدن شهروندان در بیمارستان ها، با عفونت های غیر قابل درمان”

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _متخصصان استرالیا در یک مطالعه جدید نسبت به گسترش باکتری‌های مقاوم در برابر دارو در بیمارستان‌ها ، هشدار دادند.

به گزارش رادیو نشاط ،گروهی از متخصصان استرالیا نسبت به مقاومت باکتریایی به تمام انواع آنتی‌ بیوتیک‌های شناخته شده در محیط‌های بیمارستانی هشدار دادند که می‌تواند عاملی برای عفونت‌های شدید با حتی مرگ بیمار شود.

متخصصان استرالیا سه نوع باکتری مقاوم به دارو را در نمونه‌های بدست آمده از ۱۰ کشور از جمله کشورهای اروپایی کشف کردند.

یکی از متخصصان این مطالعه گفت: ابتدا با انجام نمونه‌گیری از استرالیا شروع کردیم اما در یک بررسی جهانی دریافتیم که این مشکل در بسیاری از کشورها و موسسات وجود دارد.

این باکتری که با عنوان استافیلوکوک اپیدرمیدیس شناخته شده با استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلینِ کشنده‌تر مرتبط است.

این باکتری به طور طبیعی روی پوست انسان وجود دارد و بیشتر افراد مسن و بیمارانی که از سوند استفاده می‌کنند یا تحت جراحی تعویض مفصل قرار گرفته‌اند دچار آن می‌شوند. این باکتری می‌تواند کشنده باشد و معمولا بیماران بدحال در بیمارستان به آن دچار می‌شوند و ریشه‌کن کردن آن سخت است.

 در این بررسی صدها گونه از استافیلوکوک اپیدرمیدیس از ۷۸ بیمارستان جهان مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد برخی از گونه‌های این باکتری تغییرات کوچکی را در DNA خود ایجاد کرده که باعث می‌شود در برابر دو آنتی بیوتیک رایج مقاوم شوند.