ورود اولین گروه ۵١ نفری پناهجویان کورد به شکل غیرقانونی به ایتالیا در سال ٢٠١٩

پناه: یک گروه ۵١ نفری پناهجویان کورد  بامداد پنجشنبه ١٠ ژانویه بعد از آن که کشتی حامل آن‌ها در سواحل منطقه “کالابر” در جنوب ایتالیا واژگون شد، از غرق شدن نجات داده شدند.

براساس گزارش رسانه های محلی،  ساکنان سواحل “توره ملیسا” حوالی ساعت چهار صبح با شنیدن صدای فریادهای پناهجویان از خواب بیدار شدند و به کمک آن‌ها شتافتند. آنان با استفاده از قایق نجات یک هتل ساحلی، شش زن و چهار کودک را به محل امن انتقال دادند.

تویت “جینو مورجی” شهردار شهر “توره ملیسا” ی ایتالیا درباره ورود اولین گروه از پناهجویان غیرقانونی به این کشور در سال ٢٠١٩

“جینو مورجی” شهردار توره ملیسا به روزنامه “رپوبلیکا” گفت که شهروندان با دادن لباس و لحاف به پناهجویان کمک کردند تا از سرما نجات یابند. به گزارش خبرگزاری “آنسا کالابریا”، مسئولان هتلی که در این منطقه واقع شده از پناهجویان پذیرایی و به آن‌ها کمک کردند تا خود را خشک کنند. مقام‌های ایتالیایی سپس آنان را به مرکز پذیرش مهاجران “سانتانا” انتقال دادند تا مدارک و هویت آنان را بررسی کنند. بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، دو مرد به ظن قاچاق این افراد توسط پلیس بازداشت شده‌اند.

گفته می‌شود بخش عمده مهاجرانی که از ترکیه به ایتالیا می‌رسند با کشتی توسط قاچاقبران اوکراینی و روسی انتقال داده می‌شوند. قاچاقبران معمولاً شبانه مهاجران را در سواحل جنوبی ایتالیا پیاده می‌کنند.

مقام‌های ایتالیایی می‌گو‌یند این اولین گروه از پناهجویان است که به صورت غیرقانونی در سال ٢٠١٩ وارد ایتالیا شده‌اند.

علیرغم مواضع سختگیرانه “ماتئو سالوینی”، وزیر کشور راستگرای افراطی ایتالیا، ورود مهاجران به سواحل این کشور همچنان ادامه دارد.

در سال ٢٠١٨، نزدیک به ٢٣٣٧٠ مهاجر، از جمله نزدیک به ١٣ هزار تن از لیبی، تونس، ترکیه و الجزایر، وارد ایتالیا شده‌اند.

دیدگاهی بگذارید