وزیر کشور آلمان: مهاجرت ریشه تمامی مشکلات است

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _هورت زهوفر، وزیر کشور آلمان رفتار تظاهرکنندگان معترض در ایالت زاکسن را «قابل‌درک» ارزیابی کرده و گفته است که اعتراض به مهاجران به معنای نازی بودن نیست. او همچنین مهاجرت را «ریشه تمامی مشکلات» آلمان دانسته است. 🇩🇪هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان که به حزب سوسیال مسیحی تعلق دارد، در یکی از نشست‌های گروه ایالتی این حزب در براندنبورگ برای اولین بار در ارتباط با رویدادهای جنجال‌برانگیز و پرتنش کمنیتس در ایالت زاکسن #آلمان اظهارنظر کرده است.

 

🇩🇪روزنامه آلمانی «دی ولت» در گزارشی در این باره به سخنان شرکت‌کنندگان در این نشست استناد کرده است. به گفته‌ی آنان زهوفر در نشست یادشده در مورد رفتار و عمکرد معترضان تفاهم نشان داده و گفته است، خشم و اعتراض مردم به این معنی نیست که آنان نازی هستند.

ه گزارش نشریه «بیلد» نیز زهوفر در این نشست گفته است: «در وهله اول مسئله بر سر یک جنایت وحشیانه است. اما بحث‌هایی به جریان افتاد که در آنها اصل ماجرا دیگر نقشی بازی نمی‌کرد.»

🇩🇪در گزارش نشریه‌های بیلد و دی ولت همچنین آمده که وزیر کشور آلمان مهاجرت را «ریشه همه مشکلات» خوانده است.

 

دستاویزی برای راستگرایان افراطی

🇩🇪در پی قتل یک شهروند ۳۵ ساله در کمنیتس تجمعات و تظاهرات اعتراضی متعددی از سوی گروه‌های راست افراطی علیه خارجیان برگزار شده بود. در جریان این گردهم‌آیی‌ها اتباع خارجی و همچنین روزنامه‌نگاران مورد حمله قرار گرفتند.

🇩🇪دو مرد که احتمالا #سوری و #عراقی هستند، به اتهام کشتن این شهروند ۳۵ ساله بازداشت شده و در حال حاضر در زندان به سر می‌برند. ظاهرا مردی دیگر نیز در این واقعه دست داشته است. او از روز سه‌شنبه (۴ سپتامبر / ۱۳ شهریور) تحت پیگرد پلیس قرار دارد.