وکالت پناهجویان باوجود عضویت در یک حزب بیگانه‌ستیز

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _احزاب سیاسی در شهر نی‌شوپینگ خواستار جلوگیری از ادامه‌ی کار یِسیکا اولسوُن به عنوان وکیل و نماینده‌ی پناهجویان در این شهر شده‌اند.

 

او دبیر سیاسی یک حزب بیگانه‌ستیز به نام ‌آلترنتیو برای سوئد Alternativ för Sverige است که ازجمله می‌خواهد تمام اجازه‌ اقامت‌هایی که پس از سال ۲۰۰۰ صادر شده، مورد بازبینی قرارگیرد. این حزب هم‌چنین خواستار ایجاد اداره‌ی جدیدی برای سرعت بخشیدن به بازگرداندن پناهجویان است.

اما یسیکا اولسون می‌گوید عضویتش در این حزب هیچ تاثیری بر کار وکالتش نگذاشته است. او می‌گوید به عنوان حقوق‌دان، قوانین موجود را رعایت می‌کند و به عنوان سیاستمدار می‌خواهد قوانین جدیدی وضع کند و مشکلی در جداسازی این دو ندارد.

او اما در آخرین پنجشنبه‌ی پیش از انتخابات در گردهمایی حزب خود در نی‌شوپینگ، تاکید کرد کسانی که نمی‌خواهند و نمی‌توانند با جامعه‌ی سوئد هم‌پیوسته شوند، جایی در این کشور ندارند.

به گزارش اداره‌ی کل امور مهاجرت، یسیکا اولسون نماینده‌ و وکیل ۲۷ پناهجوی نوجوان تنها بوده که از این تعداد ۱۳ نفر پاسخ منفی دریافت کرده‌اند.

به گفته‌ی نماینده‌ی حزب مرکز در یون‌شوپینگ، مارتینا هِلستروُم، چنین وضعیتی وحشتناک است. او ضمن تاکید بر آزادی افراد برای فعالیت‌های خود، این پرسش را مطرح می‌کند که شخصی با چنین سمتی در یک حزب بیگانه‌ستیز چگونه می‌تواند به شکلی درست و مطمئن، وکیل پناهجویان باشد.

تمام احزاب در نیشوپینگ خواستار کنار گذاشته شدن او از نمایندگی پناهجویان تنها توسط اداره مهاجرت و بازبینی پرونده‌های ۱۳ پناهجویی شده‌اند که پاسخ منفی دریافت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *