دادستان: با اخراج خانواده چینی از هوتل، پُلیس هیچ جرمی را مرتکب نشده‌است

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _پُلیس‌هایی که یک خانواده چینی را از هوتلی در استکهلم بیرون انداختند، جرمی را مرتکب نشده‌اند. این موضوع را رئیس دادگستری بیان می‌دارد.

اداره دادگستری پرونده شکایت از پلیس بخاطر بیرون انداختن یک خانواده توریست چینیاز یک هتل را مختومه اعلام کرد. به باور رئیس دادگستری، ماتس ایرکسون، پُلیس استکهلم اشتباهی نکرده‌است.

– اقدامات پُلیس در این زمینه جرم شناخته نمی‌شود به همین خاطر پرونده شکایت از این قضیه به عنوان جرم را مختومه اعلام کردیم.

بنابر اظهارات رئیس دادگستری به رادیوی سویدن، پُلیس می‌تواند افراد را از محل رویداد به دلیل اتفاقی که افتاده و یا خطر پیش‌بینی اتفاق حادثه‌ای، دور کند.

در آغاز ماه سپتمبر سه مسافری که شب قبل از زمان ریزرف (رزرو) در هوتل وارد شدند و می‌خواستند در راهرو پذیرایی مهمان‌ها بخوابند، بعد از شکایت از سوی کارکنان هوتل توسط پُلیس از محل به اجبار بیرون انداخته شدند.

این موضوع توسط رسانه‌های چینی و شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی پیدا کرد. در حالی که دولت چین به مردم خود هشدار می‌دهد که به دلیل خشن‌بودن پُلیس سویدن به این کشور مسافرت نکنند، وزارت خارجه سویدن بیان می‌دارد که سویدن برای تمام گردشگران چینی امن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *