تقدیر اتحادیه اروپا از توافق‌ ترکیه و روسیه درخصوص ادلب

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _اتحادیه اروپا ضمن تقدیر از توافق‌نامه ترکیه و روسیه درخصوص ادلب پیشنهاد کرد این توافق‌نامه ضامن استمرار ارسال کمک‌های انسانی و حفاظت از جان غیرنظامیان سوری باشد.

بروکسل/خبرگزاری آناتولی

مایا کوزیانجیج، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در پاسخ به سوال خبرگزاری آناتولی در رابطه با توافق سوچی بین ترکیه و روسیه گفت: اتحادیه اروپا خواستار این است که توافق‌نامه تثبیت وضعیت منطقه غیر نظامی در ادلب سوریه٬ حفاظت از جان غیرنظامیان را تضمین کند.

وی در ادامه تصریح کرد: «توافق‌نامه تثبیت وضعیت منطقه غیرنظامی در ادلب ضامن استمرار ارسال کمک‌های انسانی و حفاظت از جان غیرنظامیان سوری باشد».

اتحادیه اروپا قبلا نیز در مورد اینکه حمله نظامی احتمالی به ادلب می‌تواند جان میلیون‌ها انسان را تحت مخاطره قرار دهد و فاجعه جدیدی را به بار آورد، هشدار داده بود».

گفتنی است توافق‌نامه تثبیت وضعیت منطقه غیر نظامی در ادلب سوریه دیروز توسط رهبران ترکیه و روسیه در شهر سوچی این کشور به امضا رسید.

در این توافق مقرر شد مخالفان رژیم اسد در منطقه تحت تسلط خود باقی خواهند ماند. روسیه و ترکیه عملیات گشت‌زنی هماهنگ را انجام خواهند داد. روسیه برای جلوگیری از حملات به منطقه ادلب تدابیری اتخاذ خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *