«مسیحیان ایران» به دلیل موج تازه ای از سرکوب در شرایط وخیم قرار دارند

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _آزار و اذیت مسیحیان در ایران فقط به نوکیشان مسیحی محدود نمی‎شود و امری سازماندهی شده است.

به گزارش «محبت نیوز» مسیحیان ایران به دلیل موج تازه‎ای از سرکوب حکومت جمهوری اسلامی در شرایطی وخیم قرار دارند.
“جولی لنارز” و “بنجامین واینتهال” پژوهشگران «بنیاد دفاع از دموکراسی‎ها» در گزارشی مشترک که در تارنمای فاکس نیوز منتشر شده است به بررسی وضعیت وخیم مسیحیان در ایران پرداخته‌اند.

در این گزارش آمده:
اخبار مربوط به بازداشت و فشار به مسیحیان به طور عمده به دلیل سقوط آزاد اقتصادی در بازار ایران و تظاهرات مردمی علیه ماهیت استبدادی حکومت مورد توجه رسانه ها قرار نگرفته است.
در ۹ اوت، سازمان «ماده ۱۸»، نهادی که مروج آزادی مذهبی در ایران است، گزارش داد در دادگاهی در بوشهر چند نوکیش مسیحی برای تبلیغ مسیحیت به یک سال زندان محکوم شدند.
آزار و اذیت مسیحیان در ایران به نوکیشان مسیحیان محدود نمی‎شود و امری سازماندهی شده و مشهود است. سال گذشته، سپاه پاسداران یک مادر و پسر را در سرکوب مسیحیان کاتولیک در آذربایجان غربی دستگیر کرده بود.
نیروهای امنیتی دائم مسیحیان را بازداشت می‎کند، به کلیساهای خانگی حمله می‎کنند و انجیل‎ها و جزوات مذهبی‎شان را ضبط و جمع آوری می‎کنند. رسانه‎های حکومتی هم به تبلیغات ضد مسیحی ادامه می‎دهند.
در ماه مه ۲۰۱۷، چهار مسیحی به اتهام تبلیغ دستگیر شده و به اتهام فعالیت در کلیساهای خانگی هر کدام به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.
اروپا و آمریکا برای منزوی کردن روحانیون حاکم بر ایران و حساب کشیدن از عاملان نقض جدی حقوق بشر در ایران باید مقام های حکومت اسلامی را به دلیل آزار و ایذاء مسیحیان تحت تحریم های تازه و شدید قرار بدهد.
گذشته نشان داده است که با تحریم های حقوق بشری و فشار بین‎المللی جان مسیحیان بسیاری در ایران نجات داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *