خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه ۱۲۹.۶ درصد افزایش یافت

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه_فروش مسکن به اتباع خارجی در سراسر ترکیه در ماه اوت سال جاری ۱۲۹.۶ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته افزایش یافته است.

استانبول/خبرگزاری آناتولی

بر اساس داده‌های مرکز آمار ترکیه؛ میزان فروش مسکن به اتباع خارجی در سراسر کشور در ماه اوت سال‌جاری به ۳۸۶۶ واحد رسید و نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۱۲۹.۶ درصد افزایش یافت.

در ماه اوت سال گذشته، ۶۸۴ خانه به اتباع خارجی فروخته شده و از زمان آغاز فروش مسکن به اتباع خارجی برای اولین بار است که تعداد فروش ماهانه مسکن به بیش از ۳ هزار واحد رسیده است.

در دوره ژانویه تا اوت سال جاری، فروش مسکن به اتباع خارجی نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل ۴۲.۶ درصد افزایش یافته و به ۱۸ هزار و ۵۴۰ واحد رسیده است.

اتباع خارجی در ماه های ژانویه تا اوت سال ۲۰۱۷، در حدود ۱۳ هزار و ۵ خانه در ترکیه خریداری کرده بودند.

در همین راستا، شهر استانبول مانند دوره های قبل در بین شهرهای ترکیه مورد توجه بیشتر اتباع خارجی قرار گرفته است. در این ماه هزار و ۱۴۱ باب واحد مسکونی در استانبول به اتباع خارجی فروخته شده است.

بعد از استانبول٬ شهرهای آنتالیا با ۶۷۵ خانه، بورسا با ۳۰۷ خانه، آنکارا با ۳۰۵ خانه و یالوا با ۲۶۳ واحد خانه جای گرفته اند.

بررسی چهار شهر اول که اتباع خارجی در آنها اقدام به خرید خانه کرده اند بیانگر یک افزایش صد درصدی در این بخش است.

فروش مسکن به اتباع خارجی در آنکارا در ماه اوت سال‌جاری نسبت به مدت مشابه آن در ۲۰۱۷، در حدود ۴۷۵.۵ درصد افزایش یافته و ۶ برابر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *