استقبال گردشگران از دریاچه زیبای «سالدا» در ترکیه

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _سواحل دریاچه سالدا در استان بوردور که از آن به‌عنوان «مالدیو ترکیه» یاد می‌شود، تابستان امسال میزبان ۳۰۰ هزار مسافر بوده است.

بوردور/خبرگزاری آناتولی

دریاچه «سالدا» در شهرستان یشیل‌اوا از توابع استان بوردور که به دلیل سواحل شنی سفید و آبی زلال آن به «مالدیو ترکیه» مشهور شده، تابستان امسال میزبان ۳۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی بوده است.

مراکز اقامتی مناسب در منطقه میزبان هزاران گردشگر است. تور دوچرخه‌سواری، پرندگان، رودخانه ای برای شنا و مناظر زیبا برای علاقمندان به عکاسی، گردشگران زیادی را به این منطقه جلب کرده است.

دوازه هکتار تفرجگاه اطراف این رودخانه سال ۲۰۱۱ توسط اداره منطقه ای حفاظت از طبیعت تبدیل به پارک طبیعی شده است. قسمتی از این پارک امسال میزبان اردوی ملی جوانان که توسط وزارت ورزش ترکیه برگزار می شود، خواهد بود.

این مکان با بیش از ۳۰۱ نوع گیاه خشکی و آبزی، سواحل شنی سفید منحصر به فرد و رنگ آبی بی‌نظیر، منظره ای زیبا برای علاقمندان به طبیعت است. دریاچه سالدا به عرض ۶۸۰۰ و طول ۹۰۸۶ متر در برخی نقاط دارای ۱۸۵ متر عمق است.

حسن شیلداک، استاندار بوردور با بیان اینکه استقبال گردشگران از دریاچه سالدا هرسال افزایش می‌یابد، گفت: “در فصل تابستان شاهد افزایش چشمگیر شمار گردشگران بودیم. در این فصل حدود ۳۰۰ هزار گردشگر برای گذراندن تعطیلات به سواحل دریاچه سالدا آمدند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *