پژمان بازغی: با دو فیلم در جشنواره فیلم یاری حضور دارم

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _جشنواره فیلم‌های ایرانی یاری، برای هجدهمین سال در استکهلم برگزار می‌شود. پژمان بازغی، بازیگر سینما و بهمن کامیار، کارگردان و تهیه‌کننده، مهمان جشنواره امسال هستند.

فستیوال فیلم یاری برای هجدهمین سال متوالی میزبان علاقه‌مندان به سینمای ایران در استکهلم است. هفت فیلم بلند و شش فیلم کوتاه در دو روز شنبه و یکشنبه ۲۲ و ۲۳ سپتامبر به نمایش در خواهند آمد.

پژمان بازغی، که سفیر انجمن یاری در ایران نیز هست، مهمان امسال جشنواره است: امسال با دو فیلم در جشنواره حضور دارم. فیلم موزیکال و خانوادگی «آهو پیشونی سفید» و فیلمی در ژانر اجتماعی به نام «اسرافیل» که آیدا پناهنده کارگردانی کرده است.

او از برنامه‌های آینده کاری‌اش برای رادیو سوئد گفت و همچنین از کارگاهی که در استکهلم اجرا خواهد کرد خبر داد: ۲۵سپتامبر کارگاهی دارم که اونجا درباره بازیگری با علاقه‌مندان سینما گفتگو می‌کنم.

مهمان دیگر جشنواره امسال بهمن کامیار است که فیلم‌های مرداد و در وجه حامل از او در این جشنواره حضور دارد: وقتی در ایران زندگی میکنی و سینما هم دغدغه ات هست، به طبع تاثیراتی که جامعه بر تو گذاشته، موضوع فیلم‌هایت می‌شود.

از او درباره اینکه چطور به ایده فیلم‌هایش رسیده می‌پرسم: عموماً یک موضوع اجتماعی نظرم راجلب می‌کند و تبدیل به داستان فیلمهایم می‌شود. مثلاً در فیلم مرداد، خبر افزایش آمار سقط جنین، ایده اولیه فیلم را به من داد. در فیلم وجه حامل هم نوسانات بازار ارز جرقه ساخت فیلم را در ذهنم زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *