۱۴ کشور با طرح مرکل برای بازگرداندن پناهجویان توافق کردند

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _انگلا مرکل صدراعظم آلمان ظاهراً در بروکسل به موفقیت بیشتر از آنچه انتظار می رفت، در مورد بازگرداندن مهاجرین دست یافتهاست. مرکل توانسته است موافقت ۱۴ کشور را برای طرحش به دست آورد.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان در مذاکرات برای بهبود مدیریت مهاجرت موافقت ۱۴ کشور ارو‌‌پایی را برای برگشت دادن مهاجرین به

دست آورده است. این موضوع از یک نامه مرکل آشکار می شود که او به احزاب ائتلافی سوسیال دموکرات و سوسیال مسیحی آلمان

فرستاده و خبرگزاری های متعدد از آن نقل کرده اند.

حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری مرکل، شرکای ائتلاف را شب شنبه در صحبت های تیلیفونی جداگانه در  این باره اطلاع داد.

براساس گزارش خبرگزاری ها، کشورهایی مانند #مجارستان، #هلند و #جمهوری چک که تاهنوز با سیاست مرکل در قبال مهاجرت موافق نبوده اند، نیز حالا با طرح صدراعظم آلمان موافقت کرده اند.

افزون برآن #بلژیک، #دنمارک، #ایسلند، #فنلاند، #فرانسه،#لیتوانی،#لتونی، #لوکزامبورگ، #هلند، #پرتغال و #سوئد در این فهرست هستند.

 

ایجاد مراکز جمعی مهاجرین با «مکلفیت های اقامت»

افزون برآن آلمان می خواهد پلیس این کشور را به بلغارستان بفرستد تا به این وسیله شمار مهاجرین که در حوزه شنگن مسافرت کرده اند، بازهم کاهش یابد. پلیس ها قرار است از مرزهای بیرونی اتحادیه اروپا کنترول کنند.

در واقع در حوزه شنگن باید کنترول مرزی وجود نداشته باشد، اما کشورهای متعددی در زمان حاضر برای شان قاعده های استثنایی قایل هستند.

صدراعظم آلمان می خواهد متقاضیان #پناهندگی در این کشور را که قبلاً در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا راجستر شده اند، در مراکز جمعی موسوم به «انکر سنتر» اقامت دهد. پناهجویان در این مراکز تحت «مکلفیت اقامت» قرار دارند و باید از نقل مکان آنان از این مراکز جلوگیری شود.

مرکل می خواهد چنین محدودیتی را برای همه مهاجرین عملی سازد که در یونان و اسپانیا ریجستر نشده اند و بدون توجه به کنترول در مرز میان آلمان و اتریش، به آلمان آمده اند. تا به حال فقط سه مرز بزرگ میان این دو کشور تحت کنترول قرار داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *