” تونی ابوت” پیش‌نهاد دولت را به‌خاطر عدم حمایت اسکات موریسون در تخصیص یک روز به بومیان استرالیا متوقف می‌کند.

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _”تونی ابوت” نخست وزیر پیشین استرالیا می گوید: «استرالیایی‌های اولیه، به اندازه‌ی کافی شناخته‌شده هستند و باید بیش‌تر به بومیان پرداخت.»

 

 

مترجم: آروین خادم‌صمیمی 

به گزارش رادیو نشاط ، تونی ابوت نخست‌وزیر پیشین در انتقاد به عدم حمایت اسکات موریسون در تخصیص یک روز به بومیان استرالیا، پیش‌نهاد نخست‌وزیر را متوقف کرد و گفت: «استرالیایی‌های اولیه، به اندازه‌ی کافی شناخته شده هستند و باید به بومیان بیش‌تر پرداخت. نمایندگان بومیان توسط نخست‌وزیر دست‌چین شده‌اند.»

تونی ابوت در مصاحبه با ‌۲GB سیدنی گفت: «نمی‌خواستم تا اعلام گزینه‌ها برای روز بومیان، قضاوتی داشته باشم تا این‌که بسته‌ی پیش‌نهادی دولت را دیدم. روز استرالیا باید روزی باشد که استرالیایی‌ها از جمله بومیان را با هم متحد کند و پیوند دهد.»
این در حالی‌ست که نخست‌وزیر موریسون با تاکید بر حفظ بیست‌وششم ژانویه به‌عنوان روز استرالیا، خواستار گفت‌وگوی ملی درخصوص این موضوع است. نخست‌وزیر پس از جلسات طولانی با شهرداری‌هایی که قصد تغییر روز ملی را داشتند اعلام کرد آن‌ها را از حق برگزاری مراسم شهروندی محروم خواهد کرد. وی هم‌چنین شهرداری‌هایی هم‌چون بایرون بِی را به تخصیص یک روز برای “فوتبال سیاسی” متهم کرد و گفت: «روز استرالیا، روز ملی ماست و روزی که تاریخ استرالیا تغییر کرد و همه‌ی استرالیایی‌ها از اولین تا تازه‌ترین باید آن را به یاد داشته باشند. بیست‌وششم ژانویه روزی‌ست که کشتی‌ها برای اولین بار در استرالیا دیده شدند و نمی‌توان تظاهر کرد این روز، روز دیگری‌ست. این عین واقعیت است و ما باید با همه‌ی حقیقت کنار بیاییم. من نمی‌خواهم منکر موفقیت‌های باورنکردنی فرهنگ بومیان و یا استرالیای متمدن شوم و معتقدم لازم نیست با هم بجنگیم و می‌توانیم هر دو را داشته باشیم.»
وی افزود: «من علاقه‌مندم با جامعه‌ی بومیان صحبت کنم و نقطه‌نظرات‌شان را بدانم و هیچ پیش‌نهادی برای انتخاب روز و چگونگی بزرگ‌داشت آن نداده‌ام.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *