بودجه‌ی فدرال سال ۲۰۱۸ استرالیا با کاهش چشم‌گیر کسری بودجه به ۱۰.۱ میلیارد دلار از پیش‌بینی‌ها پیشی گرفت.

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _رشد شاخص تولید و کاهش کسری بودجه دولت فدرالدر استرالیا نسبت به برنامه‌ی پیش‌بینی شده در آخررین گزاذش ماالی اعلام شد.

 

 

مترجم: آروین خادم‌صمیمی

به گزارش رادیو نشاط ، براساس آخرین گزارش بودجه‌ی دولت فدرال، دولت طبق برنامه‌ی پیش‌بینی‌شده عمل کرده است و با ۱۹.۳ میلیارد دلار کاهش کسری، تنها ۱۰.۱ میلیارد کسری بودجه دارد. پیش‌بینی‌ شده بود دولت سال ۲۰۱۸ با ۱۹.۸ میلیارد دلار کسری بودجه در بخش عملیات مواجه شود و براساس گزارش جدید تا ژوئیه‌ی ۲۰۱۸، تنها ۴ میلیارد دلار در این بخش کسری داشته و عملا ۱۵.۸ میلیارد دلار از برنامه جلوتر است.

درآمد دولت ۴۵۶.۳ میلیارد دلار و ۱۱.۹ میلیارد بیش‌تر از تخمین اولیه، مالیات جمع‌آوری‌شده ۴۲۷.۴ میلیارد دلار و ۱۲ میلیارد دلار بیش‌تر از پیش‌بینی و مجموع هزینه‌های دولت ۴۶۰.۳ میلیارد دلار و به‌عبارت دیگر ۴ میلیارد دلار کم‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

جاش فرایدنبرگ وزیر دارایی اعلام کرد: «کسری ۱۰.۱ میلیارد (تنها ۰.۶ درصد از جی‌دی‌پی[۱]) دلاری دولت، کم‌ترین کسری بودجه در ده سال گذشته است و این موضوع به‌وضوح نشان می‌دهد برنامه‌های ائتلاف لیبرال و ملی‌گرایان برای تامین اقتصاد قوی‌تر، ایجاد مشاغل بیش‌تر و بازسازی بودجه، جواب داده است.»

براساس این گزارش شاخص حقیقی تولید ۲.۹ درصد و اندکی بیش‌تر از مقدار پیش‌بینی‌شده (۲.۷۵ درصد) رشد داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *