صدها هزار دانش‌آموز سوری در ترکیه سر کلاس‌های درس رفتند

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از ۶۰۰ هزار دانش‌آموز سوری ساکن ترکیه سر کلاس‌های درس حاضر شدند

داده‌های وزارت آموزش ملی ترکیه نشان می‌دهد که امسال و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از ۶۰۰ هزار دانش‌آموز سوری ساکن در کشور سر کلاس‌های درس حاضر شده‌اند.

بر اساس آیین‌نامه جدید آموزشی که از سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ و برای ادغام دانش‌آموزان سوری در سیستم آموزشی ترکیه به مورد اجرا گذاشته شده ثبت‌نام این دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی اول، پنجم و نهم در مدارس رسمی اجباری شده است.

بر همین اساس آن دسته از دانش‌آموزان سوری که در مقطع متوسطه و در مراکز موقت به تحصیل مشغول هستند نیز زبان ترکی را به شکل اجباری و فشرده خواهند آموخت.

اداره کل امور مهاجرت ترکیه نیز اعلام کرده است که ثبت‌نام مرحله به مرحله ۱ میلیون و ۴۷ هزار شهروند سوری که در سن تحصیل به سر می‌برند ادامه دارد و تا تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۱۸، ۶۱۰ هزار و و۲۷۸ دانش‌آموز سوری به مراکز آموزشی و مدارس سراسر ترکیه دسترسی داشته‌اند.

گفتنی است با آغاز سال تحصیلی جدید ۴۹۸ هزار و ۳۱۶ دانش‌آموز سوری و عراقی ساکن در ترکیه به تحصیل خود با زبان ترکی ادامه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *