سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: بیش از ۸۰۰ زندانی عقیدتی در ایران وجود دارد

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت در حالی که کشورهای سراسر جهان در سازمان ملل گرد آمده اند، می خواهم بر زجر بیش از ۸۰۰ زندانی عقیدتی که هنوز به خاطر ابراز حقوق بشر و آزادی دینی در زندان های ایران گرفتارند، تاکید کنم.

«محبت نیوز»-هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ششم مهر گفت در حالی که کشورهای سراسر جهان در سازمان ملل گرد آمده اند، می خواهم بر زجر بیش از ۸۰۰ زندانی عقیدتی که هنوز به خاطر ابراز حقوق بشر و آزادی دینی در زندان های ایران گرفتارند، تاکید کنم. ما در کنار آن ها هستیم و عمیقن برای سلامتی آن ها نگرانیم، و به گفته وی از رژیم ایران خواهان آزادی فوری آن ها هستیم.

چند مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۶ مهرماه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در نشست «فراخوان آمریکا برای حمایت از حقوق بشر در ایران» سخنرانی کردند.

به گزارش رادیو فردا، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نخستین سخنران این مراسم بود که با اشاره به نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران گفت: همزمان با حضور کشورهای سراسر جهان در سازمان ملل، می‌خواهم یادآوری کنم که اکنون بیش از ۸۰۰ زندانی عقیدتی در ایران وجود دارند که تنها به خاطر استفاده از حق خود در زمینه حقوق بشر و آزادی دینی زندانی شده‌اند. ما در کنار آنها ایستاده‌ایم، عمیقن نگران سلامتی آنها هستیم و از ایران می‌خواهیم فوری آنها را آزاد کند.

لازم به ذکر است، چندی پیش وزارت خارجه امریکا در گزارش سالانه خود درباره آزادی ادیان در کشورهای مختلف جهان، اعلام کرده بود که بهاییان و نوکیشان مسیحی در ایران با سرکوب و تبعیض مواجه‌اند.

همزمان، جامعه جهانی بهایی در ژنو و سازمان ماده ۱۸، نهاد فعال در زمینه حقوق مسیحیان ایران می‌گویند «سرکوب، بازداشت و محرومیت‌های بهاییان و نوکیشان مسیحی» در ایران همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *