ترکیه، اولین کشوری که به اندونزی کمک ارسال کرده است

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه _نخستین گروه امدادی برای کمک به آسیب دیدگان از زلزله ۷.۴ ریشتری روز جمعه گذشته و سونامی پس از آن در جزیره سولاوسی اندونزی از ترکیه اعزام شد.

 

دَندی کسواراپوترا، مدیر بخش زبان اندونزیایی خبرگزاری آناتولی در گفتگو با خبرنگاران در جاکارتا اعلام کرد که اعضای تیم امداد و نجات بنیاد همیاری های بشری «ای.ها.ها» و سازمان هلال احمر ترکیه وارد منطقه زلزله زده شدند.

به گفته وی اعضای سازمان هلال احمر ترکیه به صورت هماهنگ با سازمان صلیب سرخ اندونزی فعالیتهای خود را در منطقه آغاز کرده اند.

او ضمن اشاره به ابراز نگرانی از افزایش شمار قربانیان زلزله و سونامی گفت: «هنوز امکان دسترسی به برخی مناطق آسیب دیده از زلزله فراهم نشده است. حدود ۱۶ هزار نفر به اردوگاه های موقت منتقل شده اند. زلزله زدگان به آب، مواد غذایی، پوشاک، مواد شوینده و بهداشتی، چادر، پزشک و محل امن نیاز دارند.»

کسواراپوترا همچنین تاکید کرد که خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری آناتولی وقایع منطقه را پیگیری کرده و پوشش می دهند.

گفتنی است روز جمعه زلزله‌ای به قدرت ۷.۴ ریشتر در ۲۷ کیلومتری شمال شرق منطقه «دونگالا» از توابع جزیره «سولاوسی مرکزی» اندونزی به وقوع پیوست که در شهرهای دونگالا و پالو منجر به وقوع سونامی و کشته شدن ۱۲۰۳ تن شد.

معاون وزیر دادگستری اندونزی نیز اعلام کرد که یک هزار و ۴۲۵ زندانی از ۵ زندان در شهرهای «پالو» و «دونگالا» فرار کرده‌اند.

خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *