بنیاد دیانت ترکیه حامی آوارگان سوری در اردوگاه های برون مرزی

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه_بنیاد دیانت ترکیه تحت برنامه «اکنون وقت التیام زخم هاست» بیش از دوسال تاکنون برای آوراگان سوری در کمپ های برون مرزی کشور غذای گرم و نان فراهم می کند.

کیلیس/ عزت ماضی/ خبرگزاری آناتولی

بنیاد دیانت وابسته به سازمان دیانت ترکیه، همچنان با مشارکت شهروندان خیر تحت برنامه «اکنون وقت التیام زخم هاست» که ۲.۵ سال پیش برای کمک به آوارگان سوری در خارج مرزهای کشور راه اندازی شده است، همچنان برای این مردم غذای گرم و نان تامین و به آن ها ارسال می‌کند.

ترکیه از آغاز جنگ سوریه که وارد هشتمین سال شده است، علاوه بر میزبانی از میلیون‌ها سوری، در داخل مرزهای این کشور نیز از آوارگان با ارسال کمک‌های بشردوستانه حمایت کرده است.

محمود کاراتپه، مفتی استان کیلیس ترکیه در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: در کنار کمک‌های مداوم طی برنامه مذکور از ۲.۵ سال گذشته غذای گرم و نان برای آوارگان سوری در داخل مرزهای کشورشان تامین می شود. این مواد غذایی روزانه توسط ۳۲ کارمند بنیاد از مرز «اونو پینار» کیلیس وارد سفره های این مردم ساکن در اردوگاه های موجود می‌شود.

وی افزود: در مرحله نخست ۴۰ هزار قرص نان و همچنین غذای گرم برای ۵ هزار نفر تامین می شد. اکنون با گشایش مراکز جدید میزان نان را به ۸۰ هزار قرص افزایش دادیم. همچنین اکنون ۸۰ هزار نفر در این چارچوب پوشش داده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *