قدردانی نخست وزیر مجارستان از ترکیه

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه_ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در بوداپست پایتخت مجارستان اعلام کرد : امنیت مجارستان بطور مستقیم به روابطمان با ترکیه بستگی دارد.

اوربان تاکید کرد : امنیت مجارستان با ترکیه رابطه مستقیم دارد. بر سرکار بودن یک حکومت باثبات در ترکیه در عین حال ضامن امنیت در مجارستان است. ترکیه چنان مجارستان در مسیر گذرگاه مهاجرت کنندگان قرار دارد. صاحب بودن ترکیه به ثباتی که بتواند صلح در منطقه را تاسیس کرده و از سیل مهاجرت های غیر قانونی جلوگیری کند؛ برای ما حائز اهمیت فراوانی است.

نخست وزیر مجارستان ضمن اشاره به اهمیت قرار داد مهاجرت امضا شده بین ترکیه و اروپا تاکید کرد : ما باید همکاری خود با ترکیه را به جهان نشان دهیم. در عین حال باید به ترکیه بعلت اینکه درهای خود را بر روی میلیونها پناهنده باز کرده است، تبریک بگوئیم. تفاهم حاصله بین ترکیه و اروپا از نظر امنیت قاره اروپا بسیار مهم است.

ویکتور اوربان ضمن اشاره به اینکه اقتصاد ترکیه یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است چنین گفت : اقتصاد جهان نمی تواند هدف ترکیه برای جای گیری در بین ده اقتصاد برتر جهان را نادیده بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *