دستگیری ۱۳۱ مهاجر غیرقانونی در استان موغلا

خانه پناهجویان ایرانی مقیم ترکیه_نیروهای گارد ساحلی ترکیه در استان موغلا ۱۳۱ تبعه خارجی را که درصدد سفر غیرقانونی به یونان بودند، دستگیر کردند.

نیروهای گارد ساحلی ترکیه در استان موغلا طی دو عملیات جداگانه در شهرستان های بودروم و میلاس این استان ۱۳۱ تبعه خارجی را که درصدد سفر غیرقانونی به یونان بودند، شناسایی و دستگیر کردند.

این نیروها هنگام گشت‌زنی گزارشی مبنی بر درخواست کمک از یک فروند قایق در مجاورت جزیره گوره جک دریافت کرده و وارد عمل شدند. آنها طی عملیاتی ۴۳ تبعه خارجی که در یک قایق کوچک محصور مانده بودند را نجات دادند.

از سوی دیگر، این نیروها همچنین هنگام بازرسی از قایقی به نام «My Friends» در سواحل میلاس-چوکرتمن به دلیل داشتن سوخت مازاد، آن را به منطقه کیسه‌بوکو به فرماندهی ژاندارمری در استان موغلا هدایت کردند.

نیروهای ژاندارمری نیز طی عملیاتی در یک منطقه جنگلی در آرپابوتو ۸۸ تبعه کشورهای پاکستان، ایران، سری‌لانکا و افغانستان را شناسایی و دستگیر کردند.

این ۱۳۱ تبعه خارجی که تلاش می کردند از راه های غیرقانونی به یونان بروند، پس از طی مراحل قانونی به اداره امور مهاجرت در استان موغلا منتقل می شوند.

همچنین ۷ تن دیگر به ظن سازمان دهی این سفر غیرقانونی دستگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *